فرهنگ سرای ارسباران


 

نمایش خلاق در فرهنگسرای هنر برگزار می‌شود

 دفتر توسعه هنرهای کودکان و نوجوانان دومین نشست تخصصی آموزش هنر به کودکان را با عنوان نمایش خلاق برگزار می‌کند.

دومین نشست تخصصی آموزش هنر به کودکان و نوجوانان با حضور رضا کیانیان و اکرم قاسم پور موضوع نمایش خلاق را در هنر کودک و نوجوان مورد بررسی قرار می‌دهد.
مهدی اسماعیلی استاد ونویسنده عرصه نمایش خلاق کودک و نوجوان و کارشناس نمایش دفتر کودک و نوجوان بااعلام این خبر افزود: نمایش خلاق نمایشی است که در خدمت بازیگر است نه تماشاگر، نمایش‌هایی که امروز در عرصه کودک و نوجوانان ما انجام می‌شود بیشتر برای لذت بردن تماشاگر است درحالی که در نمایش خلاق بازیگر برای خودش بازی می‌کند و هدف رشد بازیگر است و این سبک نمایش در میان نمایش‌های ما بسیارکم است و بیشتر نمایش‌های ما صحنه‌ای است.
وی گفت: از آنجا که هر سه ماه این نشست تخصصی در دفتر توسعه کودک و نوجوان به نمایش اختصاص دارد ما در هر نوبت بحثی گمشده درتئاتر کشور را متناسب با تئاتر کودک و نوجوان انتخاب می‌کنیم و با حضور اساتید برجسته آن عرصه به بحث می گذاریم به طور مثال رضا کیانیان، از اساتید و نویسنده کتاب در عرصه نمایش خلاق و خانم اکرم قاسم پور از اساتید حوزه تئاتر خلاق است.
اسماعیلی در ادامه بااشاره به نشست‌هایی تخصص در دفتر توسعه کودک و نوجوان گفت: هدف اصلی ما از نشست‌های تخصصی در این مجموعه نتیجه‌های کارشناسی به کارشناسان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به عنوان ارگانی فرهنگی و هنری است و در سطحی گسترده‌تر این نتایج در نشریات مختلف به انتشار می‌رسد تا سایر مربیان در این عرصه از این نتایج استفاده کنند.
نشست تخصصی آموزش هنر به کودکان با موضوع نمایش خلاق 29 آبان ماه در فرهنگسرای هنر برگزار

نمايشگاه آثار امين منصوري اول آذر ماه در فرهنگسراي هنر داير مي باشد . 
اين نمايشگاه شامل نقاشی و نقاشی روي چوب  مي باشد.
آثار امين منصوری كه بيشتر در قالب فرشته هايي همراه با بال هستند داراي روحيه اي خاص و سبك ويژه خود هنرمند مي باشد .
علاقمندان مي توانند جهت شركت در مراسم افتتاحيه روز چهارشنبه اول آذر ماه ساعت شانزده الي نوزده  و جهت  بازديد از آثار وي تا تاريخ نهم آذر همه روزه از ساعت 9 صبح الي 18 به فرهنگسراي هنر واقع در خيابان شريعتي - خيابان جلفا ( ارسباران )  مراجعه نماييد.

هفت نمايش كوتاه به كارگرداني اسماعيل خلج در فرهنگسراي هنر

شكر خدا گودرزي معاون هنرهاي نمايشي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران درخصوص هفت نمايش كوتاه به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اين هفته نمايش آذر ماه در سالن آمفي تئاتر فرهنگسراي هنر اجرا مي‌شود.
فردوس كاوياني، اسماعيل خلج، سعيدامير سليماني، آتش تقي پور، فاطمه طاهري، نعمت اسدالهي، نوشين حسن زاده و حسين محب اهري ازبازيگراني هستند كه در اين نمايش ها ايفاي نقش مي كنند

سينما فضا به نقد فيلم «برخورد ژرف» مي‌پردازد

پوريا ناظمي يكي از مسئولين برگزاري سينما فضا، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري فارس، خاطر نشان كرد: در ادامه بر نامه نقد علمي فيلم‌هاي بر جسته سينماي امروز جهان، ‌ماهنامه نجوم با همكاري سازمان فضايي ايران،‌پنج‌شنبه اين هفته دوم آذر ماه ،‌از ساعت 14 تا 17 به نقد و نمايش فيلم سينمايي برخورد ژرف (DEEP IMPACT) خواهد پرداخت.
وي با اشاره به اينكه در اين برنامه پس از نمايش فيلم محتواي علمي و هنري آن مورد بررسي و تحليل قرار مي‌گيرد، افزود: علاقمندان مي توانند براي استفاده از اين برنامه روز پنج شنبه از ساعت دو به فرهنگسراي هنر (ارسباران سابق) ‌واقع در سيد خندان خيابان جلفا،‌ فرهنگسراي هنر مراجعه نمايند.
وي ادامه داد: داستان فيلم ديپ ايمپكت كه بعدها اين نام برروي يكي از ماموريت‌هاي فضايي آژانس فضايي آمريكا (ناسا) نيز گذاشته شد به داستان نزديك شدن يك شهاب سنگ به زمين مي‌پردازد. بر مبناي داستان اين فيلم جني لرنر ،‌خبرنگار شبكه MSNBC كه در حال تحقيق بر روي يك پرونده رسوايي در واشنگتن است متوجه مي شود كه زمين در مسير حركت يك دنباله دار قرار دارد. براي جلوگيري از برخورد اين دنباله‌دار كه پيش از ان گزارشي از كشف آن توسط يك اخترشناس آماتور جوان گزارش شده بود،‌رييس جمهور آمريكا دستور اعزام سفينه‌اي به سوي مدار دنباله دار را صادر مي كند اما ...
گفتني است: اين فيلم كه در ماه مي سال 1998 برروي پرده رفت توانست در آمريكا به فروشي بيش از 140 ميليون دلار دست يابد. مدت اين فيلم كه از سوي كمپاني پارامونت توليد شده است دو ساعت و به دليل صحنه هاي خشن و الفاظ نامناسب داراي درجه PG-13 است و ديدن آن براي نوجوانان زير 13 سال به همراه خانواده توصيه شده است.
مورگان فري من،‌رابرت دوال ،‌تئا لئوني،‌اليجا وود‌،ونسا ردگرا و و ماكسيميليان شل از جمله بازيگران فيلم هستند و كارگرداني آن را به طور مشترك،‌مي مي لدر، ‌كارك وارگو و تام پريسلي بر عهده داشته اند.
همچنين استيون اسپيلبرگ،‌ والتر ژاركس و جوتن برادشاو تهيه كنندگان اين فيلم علمي - تخيلي هستند.
اين داستان پيش از اين نيز در فيلم‌هاي ديگر هاليوود به چشم مي خورد كه فيلم‌هايي چون آرماگدون و دنباله دار از جمله برجسته‌ترين آنها هستند اما روايت متفاوت و غير منظره ديپ ايمپكت جايگاه ويژه‌اي به اين فيلم داده است.


ارسباران

نمايشگاه گرافيک چوپ در رهنگ سرای هنر

نمایشگاهی از آثار « گرافیک چوپ » اکبر شاهمندی » تا 23 آبان در گالری شماره 3 فرهنگ سرای هنر برگزار می شود . به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ، در این نمایشگاه 34 اثر هنری با موضوع « ادبیات ایران و قرآنی » با استفاده از تکنیک معرق ،مشبک و گرافیک چوپ در معرض دید هنردوستان حوزه تجسمی قرار دارد . بنا به این گزارش ،«شاهمندی » تا کنون در دو نمایشگاه انفرادی و سه نمایشگاه گروهی شامل نمایشگاه قرآنی تهران ، نمایشگاه قرآنی اساتید معرق و مشبک جهان و ... شرکت نموده و در جشنواره هنری دانشجویان سراسر کشور موفق به کسب مقام اول گردیده است . علاقه مندان می توانند برای بازدید ، همه روزه در ایام یاد شده از ساعت 9 تا 19 به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ،خیابان جلفا مراجعه نمایند .

 

 


ارسباران

۲۰ قطعه کمدی از درام های زندگی

مجموعه ای از 20 قطعه نمایشی با رویکرد کمدی – انتقادی به نویسندگی و کارگردانی « بابک محمدی » با عنوان « کمدی درام های زندگی » همه روزه ساعت 18 در فرهنگ سرای هنر اجرا می شود  .

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ، در این نمایش « افسر اسدی »،«مریم سعادت » ،«احمد ساعتچیان » ،« مائده طهماسبی » همراه با سایر بازیگران ،هر یک در چندین نقش متفاوت هنرنمایی می نمایند.

بنا به این گزارش ،«محمدی » با دست مایه قرار دادن مضامینی نظیر نژادپرستی ،جراحی زیبایی ،علاقه  به سگ ها ،اهمیت گردشگری و دیگر اتفاقات روزمره ،این قطعات نمایشی را خلق کرده است .

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن های 20-22872818 تماس حاصل و یا برای تهیه و رزرو بلیت به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ، خیابان جلفا مراجعه نمایند .  

ارسباران

نمايش « ببر کم عقل » در فرهنگ سرای هنر

نمایش « ببر کم  عقل » ویژه کودکان و نوجوانان به نویسندگی و کارگردانی «عاتله حسینی » از 13 آبان همه روزه در آمفی تئاتر فرهنگ سرای هنر اجرا می شود .

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ،این نمایش داستان ببری است که در قفس شکارچیان گرفتار شده است و پیرمردی هیزم شکن او را نجات می دهد ،ولی ببر بدجنس قصد دارد به جای تشکر پیرمرد را بخورد .

بنا به این گزارش ،در این نمایش « محمد رضا آزاد » ،«امید نخستین ماهر » ،« بهروز رضاییان »،«هادی ولی لو » و « عاتکه حسینی » ایفای نقش می کنند .

مهد کودک ها ،مدارس و علاقه مندان می توانند برای تهیه و رزرو بلیت به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ،خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره تلفن های 20-22872818 تماس حاصل نمایند .

ارسباران

 

اجراي كنسرت "آنسامبل پيتر سليماني‌پور" در فرهنگسراي هنر

كنسرست موسيقي "آنسامبل پيتر سليماني پور" ساعت 20:30 روزهاي پنج شنبه و جمعه، 18 و 19 آبان در فرهنگسراي هنر برگزار مي شود.
صارمي، مدير كانون موسيقي به فرهنگسراي هنر با بيان اين مطلب به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اين گروه با نوازندگي سازهاي بادي چوبي، گيتار، ويولن، گيتارباس و سازهاي كوبه‌اي به اجراي آثاري از سليماني پور مي پردازند كه ترنم، بوي كودكي، صفاي باطن، رمز، رو در رو، از جمله اين آثار است.
وي افزود: اين گروه ارديبهشت امسال، كنسرت موفقي را در مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران به اجرا گذاشته است.


ارسباران

 

برگزيدگان اولين مسابقه نمايشنامه‌نويسي كودك و نوجوان معرفي شدند

:در اين مراسم كه از بهروز غريب‌پور به عنوان هنرمندي كه در عرصه كودك و نوجوان فعاليت به سزايي داشته تقدير و تجليل شد و همچنين آثار برگزيده اولين مسابقه نمايشنامه‌نويسي كودك و نوجوان نيز معرفي شدند.

به گزارش خبرنگار فارس، در اين مراسم كه از بهروز غريب‌پور به عنوان هنرمندي كه در عرصه كودك و نوجوان فعاليت به سزايي داشته تقدير و تجليل شد و همچنين آثار برگزيده اولين مسابقه نمايشنامه‌نويسي كودك و نوجوان نيز معرفي شدند. بر اساس اين خبر، حميدرضا نعيمي براي نمايشنامه «قصه خوب خدا»، حسن دولت آبادي براي نمايشنامه «خوب و عزيز، اي ايران زيبا »و مريم كاظمي براي نمايشنامه «رؤياي ماه »از برگزيدگان اولين دوره بودند. همچنين در اين برنامه هفت اثر براي چاپ و نشر كتاب معرفي شدند.
نمايشنامه‌هاي «حضرت سليمان» نوشته فريبا رئيسي، «اولين بازي تعزيه» نوشته امير مشهدي عباس، «خواب هديه خدا»، نوشته پدرام رمضاني،«بازي پسر و گرگ»، نوشته مشترك شادي پورمهدي و جواد ذوالفقاري، «بچه‌هاي نماز نوشته» نوشته مرتضي سخاوت، «واي به‌حال عنكبوت» نوشته سيدعلي سيد مرتضوي، «سيبي كه نصف شد» نوشته مجتبي مهدي از برگزيدگان اين دوره بودند.

مراسم بزرگداشت بهروز غريب‌پور برپا شد

بهروز غريب‌پور در مراسم بزرگداشت‌ خود گفت: بدون مبالغه بايد بگويم كه هنوز كاري نكرده‌ام و اميدوارم كه آنقدر زنده بمانم كه هر آنچه در ذهن، قلب و باور دارم به اجرا بگذارم. به گزارش خبرنگار هنري ايسنا، اين كارگردان تئاتر گفت: ايران كشور بزرگ و عظيمي است و زيباترين نقطه خاك خدا است پس در مقابل فردوسي، حافظ، سعدي و مولانا فردي چون بهروز غريب‌پور بودن چيزي نيست. وي كه در فرهنگسراي هنر سخن مي‌گفت، در ادامه درباره‌ي نام فيلمي كه در اين مراسم به نمايش درآمد، گفت: فكر مي‌كنم كه بهترين نام را براي اين فيلم انتخاب كرده‌ايد، چون من از "جنس موج" هستم و مثل آن آرام و قرار ندارم ولي فكر مي‌كنم كه هنوز شايسته چنين لطفي نبودم كه بزرگاني چون نوش‌آفرين انصاري، مينو فرشچي ونصرا... قادري درباره من سخن بگويند و هنوز هم از من بترسند. وي، ادامه داد: چند روزي است كه پدرم فوت كرده ولي من خيلي كم گريه كرده‌ام، چون مطمئن هستم كه او روحش شاد است و مي‌داند كه از خودش فرزنداني را به جا گذاشته است كه لحظه‌اي را از خدمت به مردم غافل نبوده‌اند و حتي ثانيه‌اي از عمرشان را تلف نكرده‌اند. بنا بر اين گزارش، در مراسم بزرگداشت و تقدير از بهروز غريب‌پور، نوش‌آفرين انصاري، رييس شوراي كتاب كودك و نوجوان از جمله افرادي بود كه سخنراني كرد. وي با اظهار خرسندي از برپايي اين بزرگداشت، گفت: غريب‌پور يك ايراندوست و شخصيتي مورد احترام جهانيان است كه در "بينوايان" تا "اپراي رستم و سهراب" از جهان به ايران و از ايران به جهان سير كرده است. وي افزود: او مرد ادبيات كودك و نوجوان، فيلمنامه‌نويس آثاري چون "دونده" و "تنبل قهرمان" و مرد مديريتهاي فرهنگي بين‌المللي است و همچنين درعرصه پژوهش و دايره‌المعارف نويسي نيز دستي به قلم دارد. انصاري در ادامه غريب‌پور را مرد احيا و تبديل دانست و گفت: او فرهنگسراي بهمن وخانه هنرمندان ايران را از كشتارگاه و پادگان به جايگاهي براي رشد خلاقيت هنرمندان تبديل كرد و اين تفكر ناشي از نگاه جاودانگي ايران و ايراني است و به همين دليل هم براي اداره چنين مكانهايي نياز به مديري جدي و سختگير هست كه من آن را در بهروز غريب‌ ديده‌ام و دركنارش بزرگي، تربيت، صلابت و عشق‌ورزي را از او يادگرفته‌ام. به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم، نصرا‌... قادري نيز، غريب‌پور را مدير سخت‌گيري دانست وگفت: كودكي در او هرگز نمرده است. كودكي كه هميشه به دنبال همبازي بودن است، پس او تنها است در عين آشنايي و او نام‌آور است در عين گم‌نامي. قادري، اضافه كرد: ما بهروز غريب‌پور را به عنوان كارگردان، پژوهشگر و مدير مي‌شناسيم ولي او هنوز شناخته شده نيست، پس در برپايي بزرگداشت چنين فردي كه همه عمرش را صرف تئاتر كرده و هر وقت كه ساخته از آنجا رانده شده و به دولتي بودن متهم شده است، گفتن رنجهاي او دردي را دوا نمي‌كند. وي‌ همچنين گفت: بهروز غريب‌پور معلم است و معلم ما خواهد ماند. در ادامه اين مراسم بعد از پخش كليپي از زندگي و گفته‌هاي غريب‌پور و اجراي يك نمايش "خيمه شب‌بازي" مينو فرشچي، با تبريك به مسوولان سازمان فرهنگي – هنري شهرداري تهران براي برپايي چنين بزرگداشتي، گفت:خواندن هفتاد صفحه درباره بهروز غريب‌پور در هفت دقيقه كار بسيار مشكلي است، اما در يك جمله مي‌توانم بگويم كه غريب‌پور يك انسان كامل است. وي افزود: 25 سال پيش در مقام شاگرد، او را دوست داشتم و همچنان دوست مي‌دارم و به او احترام مي‌گذارم و درعين حال به شدت از او مي‌ترسم كه تمام اينها به ابعاد شخصيتي ومديريتي او بر مي‌گردد. فرشچي گفت: در كنار تحصيل علم و هنر، از غريب‌پور درس زندگي، اخلاق و شرافت آموختم و با درستكاري‌مثال‌زدني‌اش ياد گرفتم كه هميشه از خدا بترسم و از بنده او هيچ هراسي نداشته باشم. اين فيلمنامه‌نويس در ادامه با تاكيد بر اينكه غريب‌پور هيچگاه از انجام وظايف خود سر باز نزده است، گفت: او هميشه از تمام اختياراتش به نفع احسن بهره گرفته و سلامت روح، جسم و نفس او به قدري زياد است كه به اطرافيانش نيز سرايت مي‌كند. وي سپس با اشاره به فعاليتهاي بهروز غريب‌پور در امر احياي مراكز فرهنگي و هنري ‌گفت: برخي از مردم نفرين شده‌اند تا آباداني‌ها را از بين ببرند، برخي هم مثل غريب‌پور مخروبه‌ها را آباد مي‌كنند و به اعتقاد من او دراين زمينه صاحب سبك است و به همين دليل به وجودش افتخار مي‌كنيم. به گزارش ايسنا، بعداز سخنراني اين افراد لوح تقديري وتنديس مسابقه نمايشنامه‌نويسي كودك و نوجوان توسط استاد غلامحسين اميرخاني به غريب‌پور اهدا شد. دراين مراسم هنرمنداني چون احمد نادعليان، حميد جبلي، فريبا رييسي، علي پاكدست، مريم اقبالي، جواد ذوالفقاري، مينو فرشچي، داوود كيانيان، حسين پارسايي، نصرا... قادري، اسماعيل خلج، منصور خلج،حميدرضا نعيمي، مسعود رايگان، رضا فياضي، فرناز بهزادي، مجتبي اقدامي، حسن دادشكر، هما جديكار، فهميه راستكار، حسين مسافرآستانه و جمعي ديگر از هنرمندان عرصه تجسمي، سينما و تئاتر حضور داشتند.


ارسباران

تجليل از بهروز غريب پور در مراسم پايانی مسابقه ی سراسری نمايش نامه نويسی

در اختتامیه ی پایانی نخستین مسابقه ی سراسری نمایش نامه نویسی  برای کودکان و نوجوانان ضمن اعلام برندگان مسابقه و اهدای جوایز به آنان از «بهروز غریب پور » یکی از هنرمندان برجسته ی عرصه ی نمایش کودک و نوجوان ،تحلیل به عمل خواهد آمد . به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر،این مراسم ساعت 30/19 روز شنبه 13  آبان در این فرهنگ سرا با حضور نمایش نامه نویسان و هنرمندان برجسته ی کشور برگزار خواهد شد . در این مسابقه ،261 عنوان نمایش نامه از 175 نویسنده (70 زن ،105 مرد ) شرکت داده شد که توسط هیات انتخاب ،متشکل از «هما جدیدکار »،«حسن دادشکر»،«بهرام شاه محمدلو»،«رضا فیاضی »،و «حبیب الله لزگی »مورد ارزیابی قرار گرفت و در آخر 54 نمایش از 43 نویسنده به مرحله ی نهایی راه یافت . بنا به این گزارش ،آثار راه یافته به مرحله ی نهایی ،توسط هیات داوران ،«هنگامه مفید »،«حمید جبلی »،«مجید راستی »،«مجید سرسنگی »و «داوود کیانیان » مورد بررسی مجدد قرار گرفت که در مراسم پایانی ،برگزیدگان نهایی مسابقه اعلام خواهند شد . قابل ذکر است جوایز نفرات اول مسابقه علاوه بر چاپ متون ،اهدای تندیس و ایجاد امکان اجرای عمومی نمایش ها به ترتیب مبالغ 000/000/45 ،000/000/3 ،000/000/15 ،000/000/10 ریال است .  


ارسباران

باد برمرغزارها می وزد

فیلم سینمایی «باد برمرغزارها می وزد »نوشته «پل لاورتی»،با کارگردانی «کن لوچ»هر شب ساعت 20 به صورت تک سانس در فرهنگ سرای هنر نمایش داده می شود . به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ،داستان این فیلم در ایرلند سال 1920 اتفاق می افتد .«دمین»دانشجوی پزشکی قصد دارد برای ادامه مطالعات ،ایرلند را ترک کند که هم زمان با فعالیت برادرش «تدی»در ارتش جمهوری خواه ایرلند است .«دمین » با دیدن صحنه ای از مقاومت مردم در برابر خشونت های روزانه نظامیان انگلیسی ،تصمیم به ماندن و جنگیدن در برابر قوای اشغالگر می گیرد ... بنا به این گزارش ،در این فیلم پرهیجان و دیدنی «سیلیان مورفی »،«لیام کانینگهام »،«پادریاک دلانی »،«اورلافیتزجرالد»،«دمین کرنی »و«مایلز هورگان »ایفای نقش می کنند . فیلم «باد برمرغزارها می وزد»محصول مشترک سال 2006 انگلستان ،ایرلند ،آلمان ،ایتالیا ،اسپانیا و فرانسه است ک به مدت 124 دقیقه و با زیرنویس فارسی پخش می شود . علاقه مندان می توانند برای تهیه و یا رزرو بلیت به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ،خیابان جلفا مراجعه نمایند .


ارسباران

نمايشگاه نقاشی با سبک اکسپرسيونيسم

نمایشگاه نقاشی از آثار «علیرضا ملک جعفریان »از 13 تا 21 آبان در گالری شماره یک فرهنگ سرای هنر دایر است . به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ،در این نمایشگاه 30 اثر هنری در سبک «اکسپرسیونیسم »و با تکنیک رنگ روغن در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد . بنا به این گزارش،«ملک جعفریان» تاکنون هفت نمایشگاه انفرادی با موضوعات متنوع شامل فیگور ،فضا و... برگزار کرده است .علاقه مندان می توانند برای بازدید ، همه روزه  در ایام یاد شده از ساعت 9 تا 19 به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ،خیابان جلفا مراجعه نمایند .

               


ارسباران

مرگ دانتون در فرهنگ سرای هنر

نمایشنامه «مرگ دانتون »اثر«گئورگ بوختر» به روش «اجرای با متن در دست «در فرهنگ سرای هنر به روی صحنه می رود .

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ،این اجرا به کارگردانی «مهرداد بهرام » در ساعت 30/18 روزهای 13و14و15 ؛آبان در سالن هنر – تجربه این فرهنگ سرا برگزار خواهد شد .

بنا به این گزاش ،مترجم «مرگ دانتون »،« یدا ... آقا عباسی »است و مهرداد بهرام ،ساسان پارسی ،مهدی واثقی،مهرنوش دارا،هادی جهانگیری ،پویا پیروزرام ،پویا طاطایی ،نیما امیدی،طاها محمدی ،احسان سرخی ،سعید بصروی ،آرتمیس دشتی ،مینو احمدی ،ایپک قشقایی ،خاطره حکیمی،مسعود مصری و پونه زکی زاده بازیگران آن می باشد .

ارسباران

نمايشگاه فيگوراتيو انتزاعی

نمایشگاه  نقاشی از آثار «فریده سیدین » با موضوع «فیگوراتیو انتزاعی »از 10 تا 20 آبان در گالری شماره 2 فرهنگ سرای هنر برپاست .

به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ،در ان نمایشگاه 22 اثر هنر با تکنیک کلاژبه نمایش در می آید .

بنا ه این گزارش ،«سیدین»دارای لیسانس نقاشی لز دانشگاه تهران می باشد و تاکنون چهار نمایشگاه انرادی و 3 نمایشگاه گروهی برگزار کرده است .

علاقه مندان می توانند برای بازدید ،همه روزه در ایام یاد شده از ساعت 9 تا 19 به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ،خیابان جلفا مراجعه نمایند .

ارسباران

کنسرت آنسامبل پيتر سليمانی پور در فرهنگ سرای هنر

کنسرت موسیقی « آنسامبل پیتر سلیمانی پور » ساعت 30/20 روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 آبان در فرهنگ سرای هنر برگزار می شود . به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ،این گروه با نوازندگی سازهای بادی چوبی ،گیتار ،ویولن،گیتار باس و سازهای کوبه ای به اجرای آثاری از «سلیمانی پور » می پردازد . «ترنم»،«بوی کودکی »،«صفای باطن»،«رمز»،«رو در رو »و ... از جمله این آثار است . بنا به این گزارش ،گروه یاد شده اردیبهشت سال جاری کنسرت موفقی را در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به اجرا گذاشته است . علاقه مندان می توانند برای رزرو با تهیه بلیت با کانون موسیقی فرهنگ سرای هنر (20-22872818 ) ،نشر چشمه (88922071 ) و مرکز موسیقی بتهوون (22253776) تماس حاصل نمایند .


ارسباران

نمايشگاه خط گرافيک« علی (ع) »

نمایشگاهی از آثار خوشنویسی « هادی اسکندری » تا 4 آبان در گالری شماره 3 فرهنگ سرای هنر برپاست . به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر ، در این نمایشگاه 54 اثر هنری در ابعاد متنوع با موضوع «نام مبارک امام علی (ع) در معرض دید عموم علاقه مندان قرار دارد . بنا به این گزارش ،«اسکندری » مدرس خوشنویسی می باشد که تاکنون در پنج نمایشگاه خط گروهی از جمله جهان اسلام ،نمایشگاه قرآن و ... شرکت داشته است . وی دارای دو مقام خوشنویسی کشوری است و تعدادی از آثار این هنرمند در کتاب خوشنویسان اران چاپ شده است . علاقه مندان می توانند برای بازدید ،همه روزه در ایام یاد شده از ساعت 9 تا 19 به فرهنگ سرای هنر واقع در خیابان شریعتی ،خیابان جلفا مراجعه نمایند .


ارسباران

 

با پوزش از خوانندگان اين وبلاگ به علت عدم به روز رسانی آن که دليلش قطع ارتباط  اينترنت فرهنگسراست که اميد است بزودی مرتفع گردد.

برنامه های جاری فرهنگسرا :

جشنواره فيلم محله تا روز پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ (نمايش فيلم )

نمايش کمدی درام های زندگی  همه رورزه ساعت ۱۸ به کارگردانی بابک محمدی

نمايش فيلم سينمايی باد در مرغزارها می وزد  ساعت ۲۰

توجه: به علت حجم برنامه ها احتمال جابجايی و تغير وجود دارد. 

نمايشگاه ها :

کار های گرافيک (يا علی ۱۱۰) هادی اسکندری   گالری شماره ۳

جشنواره زعفران(عکس) ناصر احسان بخش  گالری شماره ۲

نقاشی و ويترای  هانيه عسگران   گالری شماره  ۱


ارسباران

 

عيد سعيد فطر بر همه مبارک باد


ارسباران