فرهنگ سرای ارسباران


نقاشی عشایر در هنر

نمایشگاه نقاشی عشایر در گالری شماره ۳ گشایش یافت

 

  به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬تعداد ۸۰ تابلوی نقاشی در ابعاد  ۸۰X۶۰ - ۸۰X۱۰۰- ۱۰۰X۷۰ - ۸۰X۲۰ - ۲۸X۱۴ و...٬تکنیک رنگ و روغن؛ موضوع  نمایشگاهی است که از روز گذشته در گالری شماره ۳ این فرهنگ سرا گشایش یافته و تا ۲ خرداد ادامه دارد.

نمایشگاه عشایر که مربوط به زنان عشیره و طرح هایی از صنایع دستی آن هاست ٬ برگزیده یی از آثار برتر نوشین مهربانی فارغ التحصیل و مدرس رشته نقاشی عمومی است.

   نوشین مهربانی پیش تر نیز تجربه برگزاری نمایشگاه های متعدد و موفقی را در این زمینه داشته است.

   ساعات بازدید:۹ تا ۱۹

 لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با نگارخانه فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸


ارسباران

فیلم بلند مستند جادوگر در هنر

پخش و نقد فیلم بلند مستند جادوگر

 در باشگاه فیلم تهران


   به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬باشگاه فیلم تهران وابسته به کانون فیلم این فرهنگ سرا در جلسه هفتگی خود (فردا یک شنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۸)فیلم بلند مستند جادوگر به کارگردانی رضا درمیشیان را پخش و در پایان پخش این فیلم که پیرامون زندگی نامه و مجموعه آثار فیلم بردار پیش کسوت ایران علیرضا زرین دست می باشد٬نقد و بررسی می کند.
   در جلسه گفتگو و نقد فیلم که با حضور رضا درمیشیان(کارگردان) - حمیدرضا صدر(کارشناس سینما) - علیرضا زرین دست(فیلم بردار پیش کسوت ایران) - اعضاء محترم کانون فیلم وهمه علاقه مندان برگزار می شود٬به پرسش های حاضران پاسخ می دهند.
  لطفا برای کسب آگاهی بیشتر٬عضویت و شرکت در جلسه با کانون فیلم فرهنگ سرا تماس بگیرید
.

 

    نمایشگاه گروهی تصویر سازی در گالری

 شماره یک برگزار است

   در گالری شماره یک فرهنگ سرای هنر(ارسباران)تعداد ۶۰ تابلوی نقاشی آثار برگزیده هنرمندان جوان و باذوق ازجمله:گلناز تاجیک٬فائزه قبادی نیا٬شیرین شمسایی٬شبنم پشتاره٬ستایش شریف٬مژده مرادی٬مهسا لیلایی٬سحر هادیان٬پریسا ارشدی و...را برای بازدید همه علاقه مندان از ساعت ۹ تا ۱۸ به نمایش گذاشته اند.

    لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با نگارخانه فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸

 


ارسباران

شب های فردوسی در هنر

 چراغ شب های فردوسی در فرهنگ سرای
هنر(ارسباران) روشن شد

 


   به گزارش روابط عمومی این فرهنگ سرا٬همزمان با یک هزار و یک صدمین سالروز تولد حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی و به مناسبت بزرگ داشت بزرگ ترین حماسه سرای تمامی قرون و اعصار جهان٬ویژه برنامه هایی با عنوان شب های فردوسی در محل فرهنگ سرای هنر(ارسباران)آغاز و تا پایان روز پنج شنبه ۲۶ ماه جاری ادامه خواهد داشت.
   از جمله برنامه های امروز چهار شنبه (۲۵ اردیبهشت)شامل:برگزاری نمایشگاه قهوه خانه ای - نگارگری - صنایع دستی - مجسمه - عکس (از ساعت ۹ تا ۲۲)٬فروشگاه و نمایشگاه کتاب و فرآورده های صوتی - تصویری(از ساعت ۱۴ تا ۲۲)٬پخش فیلم های انیمیشن رستم و اسفندیار - کارگردان علیرضا کاویان راد و داستان های شاهنامه کارگردان مسعود صائمین(از ساعت ۳۰/۱۶)در سالن اصلی٬پخش فیلم مستند یکی داستان پرآب چشم - کارگردان رضا درخشانی و خاک گرم - کارگردان ناصر پویش(از ساعت ۱۷)در سالن کوچک و پخش فیلم داستانی شاهزاده ایرانی - کارگردان محمد نوری زاد(ازساعت ۱۸) در سالن اصلی٬اجرای آیین سنتی زورخانه ای توسط مرشد جواد خرمی زورخانه ی وحدت(ازساعت ۱۹)در محوطه ی بیرونی٬اجرای مراسم پرده خوانی توسط مرشد محسن میرزاعلی(ازساعت ۴۵/۱۹)در محوطه ی بیرونی فرهنگ سرا و پایان بخش برنامه ساعت ۳۰/۲۰در سالن اصلی(آمفی تئاتر)شامل شاهنامه خوانی - سخنرانی توسط دکتر پرویز داکانی٬اجرای موسیقی توسط گروه نامور نامه ی باستان خواهد بود.
   لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با روابط عمومی فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸ 

 


ارسباران

نقد شعر و شعرخوانی در هنر

جلسات نقد شعر و شعرخوانی در فرهنگ سرای هنر (ارسباران)

   به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬در راستای ارتقاء سطح دانش و آگاهی شهروندان محترم به ویژه نوجوانان و جوانان عزیز میهن اسلامی مان با شعر و ادبیات فارسی٬فرهنگ سرای هنر(ارسباران)جلسات هفتگی شعرخوانی و نقد شعر را با حضور استادان٬کارشناسان٬دانشجویان و همه علاقه مندان شنبه های هرهفته از ساعت ۴ تا ۶ برگزار می کند.

    شرکت در جلسات فوق برای همه علاقه مندان به صورت آزاد و رایگان است.

لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با واحد آموزش فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸

   

 


ارسباران

همخانه در هنر

پخش و نقد فیلم سینمایی بلند همخانه در کانون فیلم تهران

 

   به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬در جلسه هفتگی کانون فیلم تهران وابسته به کانون فیلم این فرهنگ سرا - یک شنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۸ فیلم سینمایی بلند همخانه با نویسندگی و کارگردانی مهرداد فرید را با حضور اعضاء کانون - جامعه خبرنگاران و همه علاقه مندان پخش و در پایان نقد می کنند.

  همخانه که در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد٬روایت دختری دانشجو است که برای اقامت در تهران ماجراهای پیش بینی نشده را تجربه می کند.

  او مجبور است برای زندگی خود به فکر اتاق و هم اتاقی های جدید باشد و مسایل پیش رو و...

از جمله بازیگران در همخانه اکبر عبدی - بیتا سحرخیز - علیرضا اشکان و...٬همچنین بایرام فضلی فیلم برداری همخانه را برعهده داشته است.

   در پایان پخش فیلم برخی از عوامل فیلم از جمله علیرضا درستکار - مهرداد فرید و چند تن از بازیگران پیرامون فیلم گفتگو و به پرسش های حاضران پاسخ می دهند.

    لطفا برای کسب آگاهی بیشتر٬عضویت و شرکت در جلسه با کانون فیلم فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸ 


ارسباران

موسیقی دستگاهی در هنر

کنسرت موسیقی دستگاهی گروه صبحدم

 در سالن اصلی فرهنگ سرا


 
  به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬اولین اجرای موسیقی این فرهنگ سرا در سال جدید به اجرای کنسرت موسیقی دستگاهی گروه صبحدم به سرپرستی محسن دده بیگی و خوانندگی محمود مخدوم ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ساعت ۲۱ اختصاص داده است.
 کنسرت فوق در دو قسمت شامل دستگاه های همایون و ماهور با اجرای قطعاتی از درویش خان٬علی اکبر شهنازی٬عبداله دوامی٬یحیی زرپنجه و غلامحسین بیگجه خوانی اجرا می شود.
 گروه موسیقی دستگاهی صبحدم متشکل از سازهای تار٬سه تار٬عود٬کمانچه٬سنتور و تمبک است که بازسازی و اجرای آثار قدما از جمله فعالیت های این گروه می باشد.
  همه علاقه مندان می توانند برای کسب آگاهی بیشتر و تهیه بلیط به گیشه فرهنگ سرای هنر(ارسباران) ۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸ - دارینوش ۲۲۰۰۰۴۰۰ - ققنوس ۲۲۷۳۸۰۰۷(تحویل در محل رایگان)- سیاه و سفید ۶۶۹۷۱۶۰۳ و خانه کتاب شهرآرا ۲ - ۶۶۹۰۱۲۷۰ مراجعه کنند.

 


ارسباران

دانشجویان گرافیک در هنر

نمایشگاه گروهی از آثار برتر دانشجویان گرافیک

 دانشگاه شاهد در گالری شماره یک


 
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬ ۳۲ اثر حجم شامل ۲۲ مجسمه فلزی و ۱۰ حجم بتونی به روش اسمبلاژ (جفت و جور کاری) و بتونی (بتن ریزی و قالب گیری) در گالری شماره یک این فرهنگ سرا برگزار شده است.
 هنرمندان آثار فوق:محسن غلامی - وحید پناهی - مهرزاد لعلی - امیر رنجبران - امیر حسین ردایی - افشین باقری - اکبر حیدری - جواد شاهوردی - اسماعیل چشرخ - غلام رضا قدرتی - الناز قلی پور - فهیمه امامی - صابره آقامیری - زهرا رازی - ندا اشرف جولایی - زهره عسگری - هنگامه میرباقری - نرگس نقویان - ایلناز نموی - رعنا گیسویی - و ...جمعی از دانشجویان ترم ۳ گرافیک روزانه دانشگاه شاهد به همراه استاد مجتبی رمزی می باشند.
ساعات بازدید نمایشگاه ۹ تا ۱۹ و تا ۲۱ اردیبهشت ادامه دارد.
لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با نگارخانه فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸


ارسباران

معماران معاصر در هنر

معرفی آثار معماران معاصر جهان و ایران در گالری شماره ۲ و ۳    به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬تعداد ۸۰ تابلو ۱۰۰X۷۰ - تکنیک اجرا: روان نویس٬مداد٬خودنویس٬آب رنگ٬ماژیک٬مدادرنگی و...
  و موضوع آثار شامل:
۱- معرفی آثار معماران معاصر جهان و ایران
۲- معرفی طرح های معماری ۱ -۲-۳-۴-۵ دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری
۳- اسکیس های معماری و معماری منظر
۴- مسابقات و پایان نامه های معماری
     مدیریت گروه را مهدی دریانی کارشناس ارشد گروه معماری و مدرس گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری به عهده دارد و دانشجویان فوق از مقاطع کاردانی٬کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شهرری و گزیده ای از سایر دانشجویان دانشکده های معماری کشور هستند.
هنرمندان این نمایشگاه پیش تر نیز در نمایشگاه های مشابه در دانشگاه و فرهنگ سرا حضور فعال داشته اند.

ساعات بازدید از نمایشگاه ۹ تا ۱۹ و تا ۲۲  اردیبهشت ماه ادامه دارد.
 لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با نگارخانه این فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸


ارسباران

ریسمان باز در هنر

پخش و نقد فیلم سینمایی ریسمان باز در باشگاه سینمایی تهران

    به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬باشگاه سینمایی تهران وابسته به کانون فیلم این فرهنگ سرا یک شنبه ۱۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ فیلم سینمایی ریسمان باز به کارگردانی مهرشاد کارخانی را پخش و نقد می کند.

   ریسمان باز داستان زندگی دو دوست است که در کشتارگاهی در تهران فعالیت می کنند و یک گاوی را باید از جنوب تا شمال شهر تهران ببرند که ناگهان گاو در شهر فرار می کند و ...

   ریسمان باز در بخش فیلم اولی ها در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و با استقبال صاحب نظران رو به رو بود.

   در پایان پخش فیلم با حضور برخی از عوامل فیلم از جمله:پژمان بازغی و بابک حمیدیان(بازیگر) - فرشاد محمدی(فیلم بردار) - علی اعلایی(منتقد سینمایی) و مهر شاد کارخانی(کارگردان)پیرامون فیلم گفتگو و به پرسش های حاضران پاسخ می دهند.

  لطفا برای کسب آگاهی بیشتر٬عضویت و شرکت در جلسه با کانون فیلم فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸  


ارسباران

جوان و نیایش در هنر

نخستین جشن جوان و نیایش در فرهنگ سرای هنر(ارسباران)


  به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬ساعت ۳۰/۱۵ چهارشنبه ۱۱/۲/۸۷ نخستین جشن جوان و نیایش در سالن اصلی این فرهنگ سرا برگزار می شود.
 برنامه های متنوع این جشن که توسط موسسه فرهنگی دین پژوهی بشرا با حمایت سازمان ملی جوانان و همکاری فرهنگ سرای نیاوران٬موزه ملی قرآن کریم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سالن اصلی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)برگزار می شود شامل:بازدید از نمایشگاه عکس های برگزیده نیایش٬پخش فیلم هایی از نیایش ادیان٬جلسه پرسش و پاسخ٬اجرای قطعاتی از شاهنامه فردوسی در موضوع نیایش و ... خواهد بود.
   نمایش فیلم برکت پایان بخش برنامه های جشن جوان و نیایش خواهد بود.
  لطفا برای کسب آگاهی بیشتر با روابط عمومی فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸


ارسباران

گروه کر در هنر

گروه کر فرهنگ سرای هنر (ارسباران) عضو جدید می پذیرد


  به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬در پی درخواست های مکرر شهروندان محترم گروه کر این فرهنگ سرا در دو مقطع مقدماتی و پیشرفته عضو جدید می پذیرد.
   عضویت در گروه کر فرهنگ سرا برای عموم آزاد و به صورت رایگان می باشد و جلسات آن به صورت هفتگی برگزار می شود.
    لطفا برای کسب آگاهی بیشتر و عضویت با کانون موسیقی فرهنگ سرا تماس بگیرید
.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸


ارسباران

تنها دوبار زندگی می کنیم در هنر

پخش و نقد فیلم سینمایی تنها دو بار زندگی می کنیم
در باشگاه سینمایی تهران


   به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای هنر(ارسباران)٬باشگاه سینمایی تهران وابسته به کانون فیلم این فرهنگ سرا در سومین جلسه هفتگی خود - یک شنبه ۸ اردیبهشت ساعت ۱۸ فیلم سینمایی تنها دوبا زندگی می کنیم با نویسندگی و کارگردانی بهنام بهزادی را پخش و با حضور نگار جواهریان (بازیگر) - حسین معززی نیا (منتقد و صاحب نظر) - بایرام فضلی (فیلم بردار)و بهنام بهزادی(نویسنده و کارگردان) نقد و بررسی می کند.
 تنها دوبار زندگی می کنیم به عنوان یکی از بهترین فیلم ها از طرف انجمن منتقدان و نویسندگان خانه سینما معرفی شده‏ است و داستان راننده مینی بوس(سیامک)است که تصمیم می گیرد در یک فرصت چندروزه کارهایی را که حسرت انجام آن را داشته است انجام بدهد تا در روز تولدش از دنیا برود.! و ...
بایرام فضلی نیز به عنوان فیلم بردار سهم به سزایی در کسب عنوان ممتازی این اثر ایفاء کرده است.
  همچنین تدوین و صداگذاری فیلم را نیز در بولتن - ویژه نامه های سینمایی از نطر کارشناسان شایسته تقدیر دانسته اند.
در پایان پخش فیلم پیرامون آن گفتگو و به پرسش های حاضران پاسخ می دهند.
   لطفا برای کسب آگاهی بیشتر٬عضویت و شرکت در جلسه با کانون فیلم فرهنگ سرا تماس بگیرید.

۲۰ - ۲۲۸۷۲۸۱۸

 


ارسباران