فرهنگ سرای ارسباران


 

نمایش خلاق در فرهنگسرای هنر برگزار می‌شود

 دفتر توسعه هنرهای کودکان و نوجوانان دومین نشست تخصصی آموزش هنر به کودکان را با عنوان نمایش خلاق برگزار می‌کند.

دومین نشست تخصصی آموزش هنر به کودکان و نوجوانان با حضور رضا کیانیان و اکرم قاسم پور موضوع نمایش خلاق را در هنر کودک و نوجوان مورد بررسی قرار می‌دهد.
مهدی اسماعیلی استاد ونویسنده عرصه نمایش خلاق کودک و نوجوان و کارشناس نمایش دفتر کودک و نوجوان بااعلام این خبر افزود: نمایش خلاق نمایشی است که در خدمت بازیگر است نه تماشاگر، نمایش‌هایی که امروز در عرصه کودک و نوجوانان ما انجام می‌شود بیشتر برای لذت بردن تماشاگر است درحالی که در نمایش خلاق بازیگر برای خودش بازی می‌کند و هدف رشد بازیگر است و این سبک نمایش در میان نمایش‌های ما بسیارکم است و بیشتر نمایش‌های ما صحنه‌ای است.
وی گفت: از آنجا که هر سه ماه این نشست تخصصی در دفتر توسعه کودک و نوجوان به نمایش اختصاص دارد ما در هر نوبت بحثی گمشده درتئاتر کشور را متناسب با تئاتر کودک و نوجوان انتخاب می‌کنیم و با حضور اساتید برجسته آن عرصه به بحث می گذاریم به طور مثال رضا کیانیان، از اساتید و نویسنده کتاب در عرصه نمایش خلاق و خانم اکرم قاسم پور از اساتید حوزه تئاتر خلاق است.
اسماعیلی در ادامه بااشاره به نشست‌هایی تخصص در دفتر توسعه کودک و نوجوان گفت: هدف اصلی ما از نشست‌های تخصصی در این مجموعه نتیجه‌های کارشناسی به کارشناسان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به عنوان ارگانی فرهنگی و هنری است و در سطحی گسترده‌تر این نتایج در نشریات مختلف به انتشار می‌رسد تا سایر مربیان در این عرصه از این نتایج استفاده کنند.
نشست تخصصی آموزش هنر به کودکان با موضوع نمایش خلاق 29 آبان ماه در فرهنگسرای هنر برگزار

نمايشگاه آثار امين منصوري اول آذر ماه در فرهنگسراي هنر داير مي باشد . 
اين نمايشگاه شامل نقاشی و نقاشی روي چوب  مي باشد.
آثار امين منصوری كه بيشتر در قالب فرشته هايي همراه با بال هستند داراي روحيه اي خاص و سبك ويژه خود هنرمند مي باشد .
علاقمندان مي توانند جهت شركت در مراسم افتتاحيه روز چهارشنبه اول آذر ماه ساعت شانزده الي نوزده  و جهت  بازديد از آثار وي تا تاريخ نهم آذر همه روزه از ساعت 9 صبح الي 18 به فرهنگسراي هنر واقع در خيابان شريعتي - خيابان جلفا ( ارسباران )  مراجعه نماييد.

هفت نمايش كوتاه به كارگرداني اسماعيل خلج در فرهنگسراي هنر

شكر خدا گودرزي معاون هنرهاي نمايشي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران درخصوص هفت نمايش كوتاه به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اين هفته نمايش آذر ماه در سالن آمفي تئاتر فرهنگسراي هنر اجرا مي‌شود.
فردوس كاوياني، اسماعيل خلج، سعيدامير سليماني، آتش تقي پور، فاطمه طاهري، نعمت اسدالهي، نوشين حسن زاده و حسين محب اهري ازبازيگراني هستند كه در اين نمايش ها ايفاي نقش مي كنند

سينما فضا به نقد فيلم «برخورد ژرف» مي‌پردازد

پوريا ناظمي يكي از مسئولين برگزاري سينما فضا، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري فارس، خاطر نشان كرد: در ادامه بر نامه نقد علمي فيلم‌هاي بر جسته سينماي امروز جهان، ‌ماهنامه نجوم با همكاري سازمان فضايي ايران،‌پنج‌شنبه اين هفته دوم آذر ماه ،‌از ساعت 14 تا 17 به نقد و نمايش فيلم سينمايي برخورد ژرف (DEEP IMPACT) خواهد پرداخت.
وي با اشاره به اينكه در اين برنامه پس از نمايش فيلم محتواي علمي و هنري آن مورد بررسي و تحليل قرار مي‌گيرد، افزود: علاقمندان مي توانند براي استفاده از اين برنامه روز پنج شنبه از ساعت دو به فرهنگسراي هنر (ارسباران سابق) ‌واقع در سيد خندان خيابان جلفا،‌ فرهنگسراي هنر مراجعه نمايند.
وي ادامه داد: داستان فيلم ديپ ايمپكت كه بعدها اين نام برروي يكي از ماموريت‌هاي فضايي آژانس فضايي آمريكا (ناسا) نيز گذاشته شد به داستان نزديك شدن يك شهاب سنگ به زمين مي‌پردازد. بر مبناي داستان اين فيلم جني لرنر ،‌خبرنگار شبكه MSNBC كه در حال تحقيق بر روي يك پرونده رسوايي در واشنگتن است متوجه مي شود كه زمين در مسير حركت يك دنباله دار قرار دارد. براي جلوگيري از برخورد اين دنباله‌دار كه پيش از ان گزارشي از كشف آن توسط يك اخترشناس آماتور جوان گزارش شده بود،‌رييس جمهور آمريكا دستور اعزام سفينه‌اي به سوي مدار دنباله دار را صادر مي كند اما ...
گفتني است: اين فيلم كه در ماه مي سال 1998 برروي پرده رفت توانست در آمريكا به فروشي بيش از 140 ميليون دلار دست يابد. مدت اين فيلم كه از سوي كمپاني پارامونت توليد شده است دو ساعت و به دليل صحنه هاي خشن و الفاظ نامناسب داراي درجه PG-13 است و ديدن آن براي نوجوانان زير 13 سال به همراه خانواده توصيه شده است.
مورگان فري من،‌رابرت دوال ،‌تئا لئوني،‌اليجا وود‌،ونسا ردگرا و و ماكسيميليان شل از جمله بازيگران فيلم هستند و كارگرداني آن را به طور مشترك،‌مي مي لدر، ‌كارك وارگو و تام پريسلي بر عهده داشته اند.
همچنين استيون اسپيلبرگ،‌ والتر ژاركس و جوتن برادشاو تهيه كنندگان اين فيلم علمي - تخيلي هستند.
اين داستان پيش از اين نيز در فيلم‌هاي ديگر هاليوود به چشم مي خورد كه فيلم‌هايي چون آرماگدون و دنباله دار از جمله برجسته‌ترين آنها هستند اما روايت متفاوت و غير منظره ديپ ايمپكت جايگاه ويژه‌اي به اين فيلم داده است.


ارسباران